ÖZGÜR ÇÖZÜMLERLE LİDERLİĞE KANALİZE OLMALIYIZ...

Ekon Bilişim, Hükümetimizin ortaya koymuş olduğu her alanda millileşme hedeflerini ilke edinerek 2014 yılında yerli sermaye ile kurulmuş Milli bir şirkettir.

Her geçen gün bir çığ gibi büyümeye devam eden bilişim sektörü, dünyada ekonomiye yön veren bir konuma gelmiştir. Dünyada gelişen bu teknolojinin  ulaşacağı nokta göz önüne alınarak Ülkemizinde bu ilerlemeyi yakalamasında bir nebze bile olsa katkı sağlamayı vatanseverlik görevi olarak kabul ediyoruz.Küreselleşen dünyaya entegre olma yolunda istekli olan ve son yıllarda bu konuda ciddi adımlar atan ülkemiz, uluslararası rekabete ayak uydurmak için öncelikli alanlarda maliyeti düşürmek ve çok çalışmak zorundadır.

Ülke olarak artık birlik ve beraberlik içinde çalışmayı , paylaşımcı olmayı, dışarıya bağımlılığı azaltmayı, milli ve yerli kaynaklara destek olmayı öğrenmeliyiz.

Millîleşme hedefleri doğrultusunda Bilişim sektöründe de Milli ve Özgür yazılımlara yönelmeliyiz. Yüksek lisans bedelleri ödenen yazılımlar yerine şeffaf, paylaşılabilir. değiştirilebilir özgür ve mili yazılımların başta güvenlik olmak üzere tüm kamu kurumlarında uygulanması bir gereklilik olarak günümüzde ortaya çıkmaktadır.

Doğruluk dürüstlük ve etik davranışın karşılıksız kalmayacağına inanıyoruz.

"YERLİ VE MİLLİ ÜRETİM ARTIK ÜLKEMİN KADERİDİR"

Saygılarımla,

 

TOP